Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Na początek MKKS rozgromił Ofensywę [ZDJĘCIA]

26.04.2019 20:51 | 0 komentarzy | adi, tom

MKKS Rybnik rozbił Ofensywę Racibórz 96:68 w pierwszym meczu turnieju finałowego o awans do II ligi.

MKKS od początku narzucił wysokie tempo i w efekcie przewaga rybniczan rosła z minuty na minuty. W połowie meczu faworyt wygrywał już różnicą 37 punktów. Gospodarze nawiązali walkę dopiero w trzeciej tercji, w której padł remis 17:17. W ostatniej części, gdy zwycięstwo MKKS-u było praktycznie przesądzone, Ofensywa wygrała 25:16. Mimo to, zwycięstwo drużyny z Rybnika i tak było efektowne - 96:68.

Najwięcej punktów dla MKKS-u zdobył Adam Bałdyga, który w niespełna 18 minut rzucił 24 punkty. Warto podkreślić, że popisał się pięcioma celnymi rzutami (na sześć prób) za trzy. Dla Ofensywy największą zdobyczą może pochwalić się Damian Dziwoki, który rzucił 18 "oczek".

W drugim dzisiejszym meczu PKK 99 Pabianice wygrał różnicą 30 punktów z Trójką Żyrardów. Z PKK jutro zmierzy się MKKS (o 12:00), a Ofensywa zagra z Trójką (20:00). Turniej odbywa się w Arenie Rafako w Raciborzu.