środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Pstrążna lepsza od czernickiej młodzieży [ZDJĘCIA]

29.04.2019 19:18 | 0 komentarzy | dud

Do ciekawej potyczki doszło w minioną sobotę w Pstrążnej, gdzie tamtejszy LKS zmierzył się w derbowym meczu z rezerwami Zameczku Czernica. 

Pstrążna lepsza od czernickiej młodzieży [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez większą część spotkania wynik był wyrównany. Pstrążna w 11. minucie wyszła na prowadzenie, a gola zdobył kapitan drużyny, występujący kiedyś w Czernicy- Artur Kosik. Goście, w składzie których zabrakło zawodników z grającej w tym samym czasie pierwszej drużyny oraz kilku innych podstawowych graczy rezerw, nie podłamali się i po kilku niewykorzystanych okazjach w końcu wyrównali. W 37. minucie po błędzie obrońcy Pstrążnej, Wojciech Holona stanął oko w oko z Patrykiem Majchszakiem, golkiperem miejscowych i z bliska wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą Pstrążna odzyskała prowadzenie, a gola ponownie zdobył Kosik. Warto dodać, że oprócz niego, Czernicę kiedyś reprezentowali grający w tym meczu w barwach Pstrążnej Jacek Rapacki i Szymon Sitko.

W drugiej połowie oglądano otwarty mecz z licznymi sytuacjami podbramkowymi. W 65. minucie wypuszczony w uliczkę przez Przemysława Warło, Holona zaliczył drugie trafienie i było 2:2. Dziesięć minut później gospodarze znowu wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Adriana Chrząszcza. Rezerwy Czernicy dążyły do wyrównania, ale zabrakło im szczęścia: raz piłka trafiła w słupek bramki rywala, a raz z linii bramkowej futbolówkę wybił obrońca Pstrążnej. W końcówce goście stracili kolejne dwa gole. W 87. piłkę w siatce umieścił Zbigniew Zdrzałek, a w 92. minucie Kamil Dziwoki.

LKS Pstrążna - LKS Zameczek II Czernica 5:2 (2:1)

1:0 - Artur Kosik (11.)

1:1 - Wojciech Holona (37.)

2:1 - Artur Kosik (43.)

2:2 - Wojciech Holona (65.)

3:2 - Adrian Chrząszcz (75.)

4:2 - Zbigniew Zdrzałek (87.)

5:2 - Kamil Dziwoki (92.)

Pstrążna: Patryk Majchszak - Tomasz Strzelec (46. Tomasz Sopyła), Zbigniew Zdrzałek, Adrian Chrząszcz, Dawid Broża (70. Mariusz Krakowczyk), Kamil Dziwoki, Artur Kosik, Jacek Rapacki, Szymon Sitko, Dawid Weideman, Robert Wiedeman.

Czernica II: Sebastian Szweda - Denis Kolarczyk, Marek Weczerek, Radosław Olszyna, Bartosz Smołka - Przemysław Warło - Bartosz Smyczek (78. Wojciech Oskędra), Kacper Kałusek, Wojciech Holona, Marek Kolarczyk - Piotr Miłek.

Żółta kartka: Chrząszcz.

Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl