Do Mistrza Polski jeden krok! ZAKSA zdobyła warszawski Torwar

01.05.2019 22:16 | 0 komentarzy | rafbl

Niewiele było emocji w rozegranym na warszawskim Torwarze drugim spotkaniu finałowym Plus Ligi, w którym miejscowe Onico podejmowało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Przyjezdni wygrali w trzech setach i do zdobycia tytułu Mistrzów Polski potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Początek spotkania należał do kedzierzynian, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). W kolejnych akcjach gospodarze zbliżyli się do rywali na jeden punkt (7:8), a po chwili doprowadzili do wyrównania (10:10). W dalszej fazie gry przyjezdni ponownie na prowadzenie, które tym razem sięgnęło dwóch punktów (14:16). Wchodząc w końcowy fragment seta ZAKSA powiększyła swoją przewagę do pięciu "oczek" (15:20). Waleczni warszawiacy grali jednak do końca dzięki świetnej zagrywce doprowadzili do remisu 21:21. W końcówce lepsi okazali się goście, którzy wygrali do 22.

Drugiego seta lepiej otworzyli miejscowi, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Przerwa na żądanie trenera ZAKSY - Andrei Gardiniego nie przyniosła efektu i w dalszym fragmencie gry Onico utrzymało wypracowaną przewagę. Z czasem kędzierzynianie zaczęli gonić wynik i udało im się doprowadzić do remisu po 10. W kolejnych akcjach gra obu zespołów wyrównała się jednak minimalna przewagę mieli warszawianie. Zbliżając się do końca partii na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla (19:21). W kolejnych akcjach ZAKSA dorzuciła do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (21:24). Miejscowi zdołali wyrównać, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy wygrali na przewagi do 24.

Kędzierzynianie już na początku trzeciej partii wyszli na czteropunktowe prowadzenie (2:6). Gospodarze po raz kolejny w meczu gonili wynik i zdołali doprowadzić do remisu 9:9, a po chwili wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (11:9). Przerwa dla szkoleniowca gości pomogła i po kilku kolejnych akcjach ZAKSA wyszła na prowadzenie 12:13, która z czasem wzrosło do trzech "oczek" (13:16). Zbliżając się do końca spotkania przyjezdni zbudowali sobie solidną czteropunktową zaliczkę (16:20), której nie oddali już do końca zwyciężając ostatecznie do 22, a w całym spotkaniu 0:3.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został przyjmujący ZAKSY - Sam Deroo.

Onico Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Onico: Brizard, Penchev, Vigras, Muzaj, Łukasik, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Janikowski, Nowakowski, Vernon-Evans

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Szymura R., Bieniek oraz Zatorski (libero), Koppers

W rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA objęła prowadzenie 2:0. Kolejne spotkanie obu ekip rozegrane zostanie w Kędzierzynie-Koźlu w sobotę 4 maja o godzinie 17:30.