ROW zrobił swoje i wciąż walczy

11.05.2019 18:56 | 1 komentarz | adi

ROW 1964 Rybnik wygrał 4:2 na wyjeździe z Rozwojem Katowice i zachował szanse na utrzymanie się w II lidze.

Rybniczanie zadali dwa szybkie ciosy. Chwilę po rozpoczęciu spotkania gola zdobył Bartosz Giełażyn, a kilka minut później uderzeniem głową podwyższył Przemysław Brychlik. Jeszcze przed przerwą trzecią bramkę dla gości z rzutu karnego zdobył Jan Janik. W drugiej połowie czwarte trafienie dla ROW-u zanotował Michał Bojdys. W końcówce Rozwój odrobił dwie bramki. Najpierw Aleksandra Łubika pokonał Konrad Andrzejczak, a tuż przed końcem z rzutu karnego strzelił Mateusz Chmarek.

Wygrana przedłużyła szanse rybniczan na pozostanie w II lidze. Ze Zniczem Pruszków wygrał Gryf Wejherowo, który dzięki temu zapewnił sobie utrzymanie, ale przegrała Siarka Tarnobrzeg, do której ROW traci jeden punkt. Dwa "oczka" przed śląską drużyną jest Olimpia Elbląg, która przegrała z Resovią.