środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Ruch nie dał się ograć Górnikowi

11.05.2019 22:23 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu grupy 3 III Ligi rezerwy Górnika Zabrze zremisowały w wyjazdowym meczu w Radzionkowie z broniącymi się przed spadkiem miejscowymi "cidrami" 1:1.

W sobotnim spotkaniu na boisku spotkały się zespoły znajdujące się w zgoła odmiennej dyspozycji. Gospodarze przegrali pięć ostatnich ligowych spotkań, natomiast piłkarze Górnika odnotowali siedem kolejnych wyjazdowych zwycięstw z rzędu. Od początku spotkania lepiej prezentował się Górnik, jednak przewagę udało się udokumentować dopiero w 28. minucie za sprawą Dariusza Kamińskiego, który zdobył bramkę po indywidualnej akcji.

Po przerwie gospodarze rzucili się odrobić straty jednak długo nie mogli pokonać dobrze broniącego przez całe spotkanie bramkarza gości - Daniela Bielicy. Sztuka ta udała im się dopiero w 80. minucie kiedy to podyktowany za rękę w polu karnym rzut karny na bramkę zamienił Marcin Trzcionka. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym gospodarze zakończyli serię pięciu meczów bez zwycięstwa, natomiast "trójkolorowi" zakończyli passę siedmiu wygranych wyjazdów z rzędu. Górnik mimo remisu utrzymał w ligowej tabeli 5. miejsce.

Ruch Radzionków - Górnik II Zabrze 1:1 (0:1)

Trzcionka 80. (k) - Kamiński 28.

Ruch: Stambuła - Trzcionka, Banaś, Skalski, Sroka, Wnuk (75. Szromek), Piecuch (60. Małecki) Pietryga (62. Staszkowski), Krzemień, Wojsyk, Bouduiga Mohamed

Górnik: Bielica - Michalski, Surowiec, Fic, Jaksik, Pisarek, Kamiński, Nowakowski (70. Cybulski), Gałązkiewicz (60. Knabel), Kulanek (38. Urbański), Kiklaisz (87. Miłek)

Żółte kartki: Piecuch, Pietryga, Krzemień, Banyś, Staszowski - Fic

Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa)