Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Monika Brzostek zagrała w turnieju głównym cyklu World Tour

14.05.2019 11:23 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grająca w parze z Aleksandrą Wachowicz wystąpiła w turnieju głównym 3-gwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w Kuala Lumpur.

Monika Brzostek zagrała w turnieju głównym cyklu World Tour
fot. worldtour2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Monika Brzostek i Aleksandra Wachowicz w turnieju głównym zameldowały się po przebrnięciu dwóch rund kwalifikacyjnych. W spotkaniu pierwszej rundy kwalifikacji do malezyjskiego turnieju ich rywalkami były Szwajcarki Esmée Böbner i Zoé Vergé-Dépré. Biało-czerwone wygrały to spotkanie w dwóch setach triumfując dwukrotnie do 17. W drugiej rundzie kwalifikacji Polki zmierzyły się z australijską parą Becchara Palmer i Nicole Laird. Reprezentantki Polski wygrały 2:0 w setach do 23 i 13 meldując się tym samym w turnieju głównym.

W turnieju głównym biało-czerwone trafiły do grupy E. Już w pierwszym meczu poprzeczka postawiona została bardzo wysoko bowiem po przeciwnej stronie siatki znalazła się grająca w parze z Brookie Sweat trzykrotna Mistrzyni Olimpijska - Kerri Walsh-Jennings. Faworyzowane Amerykanki wygrały to spotkanie w dwóch setach triumfując do 17 i 18.

W drugim grupowym spotkaniu, którego stawką było być albo nie być w malezyjskim turnieju ich rywalkami zawodniczek z Polski były Francuzki - Lézana Placette i Alexia Richard. Biało-czerwone przegrały to spotkanie wyraźnie w dwóch setach do 12 i 17 kończąc tym samym udział w turnieju na 25. miejscu.

I runda kwalifikacji:

  • Brzostek/Wachowicz - Böbner/Vergé-Dépré 2:0 (21:17, 21:17)

II runda kwalifikacji:

  • Brzostek/Wachowicz - Palmer/Laird 2:0 (25:23, 21:13)

Faza grupowa:

  • Walsh-Jennings/Sweat - Brzostek/Wachowicz 2:0 (21:17, 21:18)
  • Placette/Richard - Brzostek/Wachowicz 2:0 (21:12, 21:17)

Turniej w Kuala Lumpur wygrała czeska para Hermannova/Slukova, które pokonały po tie-breaku Walsh-Jennings/Sweat. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Niemki Borger/Sude.

Kolejnym przystankiem dla pary Brzostek/Wachowicz będzie rozgrywany w dniach 21-26 maja 4-gwiazdkowy turniej w chińskim Jinjiang.