Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Efektowna wygrana gliwickiego Piasta

15.05.2019 10:20 | 0 komentarzy | rafbl

W spotkaniu 25. kolejki Futsal Ekstraklasy futsaliści gliwickiego Piasta pewnie pokonali na własnym parkiecie Gattę Active Zduńska Wola 6:1. Dzięki wygranej gospodarze awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli.

Jako pierwsi bramkę we wtorkowym spotkaniu w 6. minucie zdobyli goście, jednak minutę później do wyrównania  doprowadził Douglas. Pomiędzy 12. a 14. minutą na listę strzelców wpisali się Sebastian Szadurski i Przemysław Dewucki wyprowadzając Piasta na prowadzenie 3:1. Taki wynik utrzymał się już do przerwy.

Po zmianie stron, w 26. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Douglas, a dwie minuty do siatki rywali trafił Rafał Franz. Bezradni goście nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi gospodarzami. Strzelecką kanonadę w 34. minucie zakończył zdobywając swojego drugiego gola w meczu Przemysław Dewucki ustalając tym samym wynik na 6:1.

Dzięki wygranej Piast wyprzedził w ligowej tabeli zespół Gatty i awansował na 5. miejsce. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki spotkań. Kolejne spotkanie gliwiczanie rozegrają już w najbliższą sobotę, kiedy to w derbowym pojedynku zmierzą się na wyjeździe z Clearexem Chorzów.

Piast Gliwice - Gatta Active Zduńska Wola 6:1 (3:1)

Bramki: Douglas 7., 26, Sebastian Szadurski 12, Przemysław Dewucki 14., 34., Rafał Franz 28. - Mateusz Olczak 6.