Turniej minikoszykówki w Rybniku

15.05.2019 14:51 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 11 maja w Rybniku odbył się ostatni turniej koszykówki w ramach rozgrywek grupy B minikoszykówki chłopców, rocznika 2007 i młodszych.

W zawodach wzięła udział drużyna MKS Wodzisław Śląski.

W pierwszym meczu młodzi koszykarze zmierzyli się z gospodarzami turnieju, zespołem MKKS II Rybnik. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Do przerwy lepsi byli gospodarze (14:11), jednakże cały mecz zakończył się zwycięstwem MKSu Wodzisław 33:29.

Drugie spotkanie to pojedynek z MKS MOS Katowice. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, ponieważ pierwsza kwarta to wygrana 15:13. Kolejne kwarty to już przewaga koszykarzy z Katowic i mecz zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem (58:25).

Najlepszym zawodnikiem turnieju w drużynie z Wodzisławia był Maciek Łazarczyk, ale cały zespół zasłużył na pochwałę. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.