LKS Śląsk Reńska Wieś nadal bez ligowego zwycięstwa

21.05.2019 22:02 | 0 komentarzy | rafbl

Porażka gospodyń 1:5 zakończył się mecz 15. kolejki spotkań grupy opolskiej III Ligi kobiet pomiędzy LKS-em Śląsk Reńska Wieś, a MUKS-em Pogoń Prudnik. Śląsk bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej zamyka ligową tabelę.

Jednostronne widowisko zobaczyli w niedzielne popołudnie kibice na stadionie w Reńskiej Wsi. Przyjezdne z Prudnika wynik za sprawą bramki zdobytej przez Wiktorię Kurbiel otworzyły już w 11. minucie  Trzy minuty później ta sama zawodniczka trafiła dla Pogoni po raz kolejny zdobywając swoją drugą bramkę w meczu. Kwadrans później prowadzenie prudniczanek podwyższyła Nikola Kochanowska i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniku 0:3.

Po zmianie stron na listę strzelczyń po raz trzeci wpisała się Kurbiel, która w 69. minucie podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. W 73. minucie honorowe trafienie dla miejsowych zaliczyła Marta Morawiec. Pięć minut później swoją drogą bramkę w meczu zdobyła Kochanowska ustalając tym samym wynik na 5:1 dla gości.

Niedzielne spotkanie jest dopiero drugim w sezonie w jakim piłkarkom Śląska udało się zdobyć bramkę. W dotychczas rozegranych czternastu meczach zawodniczki z Reńskiej Wsi zdołały pokonać bramkarki rywalek zaledwie trzy razy. LKS bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej okupuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

LKS Śląsk Reńska Wieś - MUKS Pogoń Prudnik 1:5 (0:3)

Bramki: Marta Morawiec 73. - Wiktoria Kurpiel 11., 14., 69., Nikola Kochanowska 29., 78.

LKS: Anna Baranek - Karolina Gaida, Emilia Lohrengel, Wiktoria Pisarczyk, Agata Kubina, Marta Morawiec, Kamila Janik (68. Weronika Malik), Natalia Kaleta, Sabina Kaleta, Julia Sambok, Kinga Tyczka

Pogoń: Patrycja Pabis (63. Weronika Buras) - Maja Adamczuk, Agata Mazur, Laura Pilarska, Wiktoria Stącel, Wiktoria Bajak, Nikola Kochanowska, Wiktoria Kurpiel, Barbara Stańco, Paulina Ułanowicz, Wiktoria Willim