Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor tuż za podium

23.05.2019 10:56 | 0 komentarzy | rafbl

Czwarte miejsce w 4* turnieju z cyklu World Tour w brazylijskiej Itapemie zajął grający w parze z Piotrem Kantorem pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak. Dla biało-czerwonych był to pierwszy turniej w sezonie, w którym znaleźli się w strefie medalowej

Polska para rozpoczęła udział w turnieju od fazy grupowej, w której ich pierwszym rywalem była para gospodarzy - Thiago i Oscar. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie bez większych problemów w setach do 8 i 17. W drugim meczu grupowym, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie Polacy grali z kanadyjską parą - Sam Pedlow i Sam Schachter. Górą w tym spotkaniu byli reprezentanci Polski, którzy wygrali dwukrotnie do 14 zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu uzyskali bezpośredni awans do 2 rundy play-off.

W spotkaniu 2 rundy po przeciwnej stronie siatki stanęła kolejna brazylijska para - Andre i George. Gospodarze nie byli jednak w stanie przeciwstawić sie rozpędzonej polskiej parze i przegrali do 15 i 14. W spotkaniu trzeciej rundy, którego stawką był awans do strefy medalowej biało-czerwoni spotkali się z Amerykanami Chase Budinger i Casey Patterson. W miarę wyrównany okazał się tylko pierwszy set, którego Polacy wygrali do 18. Druga partia to pełna dominacja reprezentantów Polski, którzy wygrali do 13.

Półfinałowym rywalem biało-czerwonych byli liderzy światowego rankingu - Andreas Mol i Christian Sørum. Pierwsza partia padła łupem norweskiej pary, która wygrała do 15. W drugim secie lepiej spisali się Kantor i Łosiak, którzy triumfowali do 19. W decydującej partii lepsi okazali się zawodnicy ze Skandynawii, którzy wygrali do 12, a cale spotkanie 2:1 meldując się tym samym w finale. Polakom pozostała walka o 3. miejsce.

W meczu brązowy medal rywalami polskiej pary mieli być Holendrzy - Steven van de Velde i Christiaan Varenhorst. Spotkanie to nie odbyło się, ponieważ Polacy z uwagi na kontuzję stopy Bartosza Łosiaka oddali je walkowerem. Biało-czerwoni, którzy po raz pierwszy w tym sezonie weszli do strefy medalowej zajęli tym samym 4. miejsce.

Wyniki:

• Kantor/Łosiak - Thiago/Oscar 2:0 (21:8, 21:17)
  • Kantor/Łosiak - Pedlow/Schachter 2:0 (21:14, 21:14)
  • Kantor/Łosiak - Andre/George 2:0 (21:15, 21:14)
  • Kantor/Łosiak - Budinger/Patterson 2:0 (21:18, 21:13)
  • Kantor/Łosiak - Mol/Sørum 1:2 (15:21, 21:19, 12:15)
  • Kantor/Łosiak - van de Velde/Varenhorst 0:2 (0:21, 0:21)

Następny turniej cyklu w dniach 28.05 - 02.06 odbędzie się w czeskiej Ostrawie, jednak z uwagi na kontuzję Bartosza Łosiaka kolejnym przystankiem dla biało-czerwonych turniej w Warszawie, który rozegrany zostanie w dniach 11-16 czerwca. Przed rokiem Polska para w stolicy zajęła pierwsze miejsce.