Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Hit w Arenie Gliwice już jutro

24.05.2019 22:13 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro w Arenie Gliwice siatkówce gościć będzie siatkarska reprezentacja Polski. W towarzyskim meczu, którym biało-czerwoni otworzą reprezentacyjny sezon ich rywalami będą Niemcy.

Hit w Arenie Gliwice już jutro
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed reprezentantami Polski długi i wyczerpujący sezon, którego głównym celem są sierpniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Ponadto przed biało-czerwonymi wiele spotkań startującej już w przyszłym tygodniu Ligi Narodów, a także Mistrzostwa Europy i Puchar Świata. Jutrzejsze spotkanie będzie pierwszym oficjalnym meczem podopiecznych trenera Vitala Heynena w 2019 roku.

W rozegranym w sobotnie popołudnie w gliwickiej Arenie spotkaniu na parkiecie pojawić się może kilku siatkarzy związanych z regionem, bowiem w szerokim składzie reprezentacji Polski znalazło się czterech przedstawicieli Jastrzębskiego Węgla: Dawid Konarski, Jakub Popiwczak, Michał Szalacha i Tomasz Fornal; trzech zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski oraz pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz.

Gliwicki obiekt kilkukrotnie pokazał już, że na sportowe wydarzenia na najwyższym poziomie potrafi przyciągnąć liczne rzesze fanów. W rozegranym w styczniu spotkaniu Ligi Mistrzów pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a włoskim Cucine Lube Civitanova na trybunach gliwickiego obiektu zasiadło blisko 9 000 widzów. Jeszcze więcej kibiców oglądało kwietniowe spotkanie eliminacji Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych pomiędzy Polską i Niemcami.

Możliwość zobaczenia w akcji Mistrzów Świata z 2018 roku z pewnością zachęci kibiców do odwiedzenia w sobotnie popołudnie gliwickiej hali. Początek spotkania o godzinie 17. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.