Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

"Oczko" Kamila Wilczka. Polak powalczy o puchary

26.05.2019 10:10 | 0 komentarzy | adi, kozz

Kamil Wilczek strzelił gola w meczu Odense Boldklub - Broendby IF, a jego drużyna wygrała 2:0 w ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej duńskiej Superligi.

Wilczek, który rozegrał całe spotkanie, otworzył wynik meczu w 38. minucie. W drugiej połowie rezultat ustalił Mikael Uhre. Polski napastnik w tym sezonie ligowym strzelił 21 bramek. Dzięki wygranej Broendby wyprzedziło w tabeli Odense i awansowało na czwartą pozycję, co oznacza, że zagra w barażu o udział w Lidze Europy. Rywala pozna dzisiaj - po meczu Aarhus z Randers.

Wodzisławski atakujący zajął czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców. Wyprzedzili go Robert Skov (FC Kopenahaga, 29 goli), Dame N’Doye (FC Kopenhaga, 22 gole) i Andreas Skov Olsen (Nordsjaelland, 22 gole).