środa, 26 czerwca 2024

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Piast zakończył sezon na piątym miejscu [ZDJĘCIA]

26.05.2019 20:28 | 0 komentarzy | adi, tom

W ostatnim meczu sezonu 2018/2019, Piast Gliwice pokonał 4:0 Acanę Orła Futsal Jelcz-Laskowice.

Orzeł nie miał już szans na zmianę pozycji w tabeli, Piast z kolei musiał zapunktować, by wyprzedzić Gattę Zduńska Wola. W drużynie gospodarzy było widać motywację, by wskoczyć na piątą pozycję - już przed przerwą gliwiczanie zdobyli trzy bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Sergio Parra Bonilla, a po chwili podwyższył Michał Gracz. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 3:0 strzelił Marek Bugański, który po przerwie raz jeszcze wpisał się na listę strzelców.

Piast efektownie zakończył sezon, w którym uzbierał 43 punkty. Dało to piąte miejsce ze sporą, 24-punktową stratą do Rekordu Bielsko-Biała. Trzeba jednak pamiętać, że na początku sezonu gliwiczanie byli na samym dnie Ekstraklasy.

Piast Gliwice - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 4:0 (3:0)

Bramki: Sergio Parra Bonilla 12, Michał Grecz 13, Marek Bugański 19, 32