Sobota, 24 lutego 2024

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Rozbiegane przedszkolaki z Brzeźnicy [ZDJĘCIA]

27.05.2019 06:30 | 0 komentarzy | d

We wtorek 21 marca przedszkole w Brzeźnicy dołączyło po raz drugi do V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzieci do biegu przegotowywały się od dłuższego czasu, ćwicząc swoją kondycję. Na płycie boiska szkolnego został przygotowany więc tor o dł. 150 m. Każdy przedszkolak otrzymał zieloną koszulkę oraz numer startowy. Na rozpoczęcie wszyscy się rozgrzali przy piosence „Sprintem do maratonu biegnie dziecko każde...” pod okiem Alicji Malińskiej, trenerki personalnej z Raciborza. Nie zabrakło licznego grona kibiców, czyli rodzin dzieci oraz uczniów szkolnych i nauczycieli.

Kolejną częścią był bieg na szybkość 5 i 6-latków. To kwalifikacje do powiatowego biegu „Czekoladowe Kolce”. - Każde dziecko dało z siebie tyle energii, ile miało. Rywalizacja była do samego końca – relacjonuje organizatorka zawodów, a zarazem nauczycielka Maria Koloch.

Po wyczerpujących biegach brzeźnicką szkołę będą reprezentowali:

  • 1 miejsce – Pascal Krettek i Zuzanna Głobmik
  • 2 miejsce – Damian Kitel i Magdalena Pawlak
  • 3 miejsce – Patryk Kostka i Julia Kara

Łącznie w biegu wystartowało 34 przedszkolaków. Finalnie każde dziecko otrzymało złoty medal, dyplom i coś słodkiego. W wydarzeniu wzięła udział również uczestnicząca w wielu biegach Jola Wolnik. Dzieci mogły więc zobaczyć jej pamiątki i medale z imprez sportowych.

źródło: ZSP w Brzeźnicy, oprac. (d).