Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Monika Brzostek odpadła w kwalifikacjach w Jinjiang

27.05.2019 22:00 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Rybnika siatkarka grająca w parze z Aleksandrą Wachowicz odpadła w I rundzie kwalifikacji do czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w chińskim Jinjiang.

Rywalkami biało-czerwonych w meczu I rundy kwalifikacji były pochodzące z Tajlandii Varapatsorn Radarong i Khanittha Hongpak. O losach awansu do kolejnej rundy zadecydował tie-break. Pierwszego seta bardzo pewnie wygrały Polki, które pozwoliły zdobyć rywalkom tylko 11 "oczek". Druga partia miała zupełnie odwrotny przebieg i reprezentantki Polski przegrały tego seta wysoko do 13. Decydująca partia również nie przebiegła po myśli Polek, które przegrały ją do 9 kończąc tym samym udział w turnieju na I rundzie kwalifikacji.

Kolejnym przystankiem dla polskiej pary będzie 4* turniej w Warszawie. Biało-czerwone mają w nim zapewnione miejsce w fazie grupowej. Turniej rozegrany zostanie w dniach 11-16 czerwca 2019 roku.