Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Powołania dla siatkarek Zorzy Wodzisław Śląski

31.05.2019 13:50 | 0 komentarzy | adi

Trzy siatkarki wodzisławskiej Zorzy zostały powołane do kadry Śląska na Regionalny Turniej Nadziei Olimpijskich rozgrywany w Twardogórze w dniach 24-26 maja.

Powołania dla siatkarek Zorzy Wodzisław Śląski
Fot. Zorza Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powołania otrzymały: Paulina Jagła (aktualna reprezentantka Polski w kategorii U16), Monika Łotecka oraz Barbara Lenczewska. Szkoleniowcem reprezentacji był Andrzej Brzezinka.

Turnieje RTNO stanowią element naboru uzdolnionej młodzieży do Niepublicznych Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale i Szczyrku w kontekście szkolenia przyszłych reprezentantek i reprezentantów Polski w kategorii seniora. Celem turniejów RTNO jest wybór kandydatek i kandydatów do Reprezentacji Regionalnych Kadr Nadziei Olimpijskich dziewcząt i chłopców.

Pierwszego dnia odbyły się treningi. Drugiego dnia odbyły się testy sprawnościowe, próby i pomiary, a następnie mecze z pozostałymi reprezentacjami województw, biorącymi udział w turnieju: dolnośląskim, lubuskim i opolskim. W niedzielę, w trzecim dniu RTNO, od były się dwa ostatnie mecze.

Reprezentacja Śląska zajęła drugie miejsce. Wyniki:

Dolnośląskie - Śląskie 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)

Śląskie - Lubuskie 3:0 (25:11, 25:12, 25:9)

Śląskie - Opolskie 3:1 (25:11, 11:25, 25:11, 25:15)

Wielkim sukcesem dla Zorzy Wodzisław okazało się jednak podsumowanie i ceremonia rozdania nominacji RTNO, podczas której na trenera-koordynatora kadry makroregionu zachodniego wybrany został szkoleniowiec wodzisławianek, Andrzej Brzezinka, a powołania do kadry makroregionu otrzymały: Paulina Jagła oraz Monika Łotecka. Barbara Lenczewska otrzymała powołanie na kampy naborowe do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale - siatkówka plażowa.