Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski w fantastycznym stylu awansowały do I ligi!

01.06.2019 20:40 | 0 komentarzy | kozz

Wodzisławskie piłkarki odnosząc najwyższe zwycięstwo w historii klubu przypieczętowały awans do I ligi. Zawodniczki SWD Wodzisław Śląski wygrały w sobotę z UKKS Istebna ... 19:2! Bohaterką spotkania była Katarzyna Kelner, która wbiła ostatniej drużynie w tabeli aż 10 goli.

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski rozegrały świetny sezon. Im dłużej trwał tym końcowy triumf był bliższy. Wodzisławianki utrzymywały bezpieczną przewagę w tabeli nad drugą Bielawianką Bielawa. W sobotę do przypieczętowania tytułu potrzebowały zwycięstwa w Istebnej.

Zaczęło się jednak od prowadzenia UKKS 1:0. Gospodynie podrażniły tym samym przyszłego mistrza śląskiej II ligi. Już po minucie od straconego gola SWD wyrównało, a do bramki trafiła Katja Skupień. Po kwadransie jak się okazało swój popis rozpoczęła Katarzyna Kelner, która dała SWD prowadzenie 2:1. W 17. minucie było już 3:1, a do bramki trafiła Roksana Gulec. Później do głosu ponownie doszła Kelner. Trafiała w 27., 31., i 40. minucie. SWD prowadziło już 6:1. Jeszcze przed przerwą gospodynie pokusiły się o zdobycie swojego drugiego gola, na którego jeszcze przed gwizdkiem na odpoczynek odpowiedziała... Katarzyna Kelner. Jak na najlepszą napastniczkę SWD przystało... jak zakończyła I połowę, tak rozpoczęła i już w 46. minucie było 8:2. W kolejnych trzech minutach padły dwie kolejne bramki. Na listę strzelczyń wpisała się Daria Mandrela, a następnie Daria Kasperska. W 57. minucie było już 11:2, a gola zdobyła Katja Skupień. To nie był koniec popisu wodzisławskiego zespołu. Po chwili było już 12:2, a gola zdobyła Agnieszka Gałuszka-Bielica. W kolejnych dwóch minutach do siatki trafiały Kasperka i Skupień, która skompletowała hat-tricka. Kolejne hat-tricki dorzuciła Kelner. Od 80. do 85. minuty wpisała się na listę strzelczyń... czterokrotnie! Łącznie zdobyła 10 goli! Wynik na 19:2 ustaliła Kasperska, która również zapisała na swoim koncie hat-tricka.

Do końca sezonu SWD Wodzisław Śląski ma jeszcze dwa mecze - u siebie ze Stilonem Gorzów Wlkp. i na wyjeździe z Bielawianką Bielawa.

Gospodynie cały mecz grały w "10", po tym jak na rozgrzewce kontuzji nabawiła się bramkarka UKKS.

UKKS Istebna - SWD Wodzisław Śląski 2:19 (2:7)

Gole dla SWD: Katarzyna Kelner 15., 27., 31., 40., 45., 46., 80., 82., 83., 85., Katja Skupień 4., 57., 70., Daria Kasperska 49., 69., 87., Roksana Gulec 17., Daria Mandrela 47., Agnieszka Gałuszka-Bielica 65.