Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

LKS Tworków awansował do okręgówki [ZDJĘCIA]

09.06.2019 21:42 | 1 komentarz | kozz

Sobotnie potknięcie Krzanowic wykorzystał LKS Tworków. Podopieczni trenera Adama Jachimowicza wygrali pewnie niedzielny mecz u ostatniej drużyny raciborskiej A klasy - Naprzodu Zawada 7:0. Trzy punkty w tym meczu zapewniają mistrzostwo ligi, a co za tym idzie awans Tworkowa do klasy okręgowej.

Choć niektórzy już przed meczem dopisywali trzy punkty dla tworkowskiego LKS-u, to same one nie przyjdą. Trzeba je wybiegać i strzelić zwycięskie gole. Lider przez 20 minut nie potrafił strzelić gola drużynie z dzielnicy Wodzisławia Śląskiego. W końcu jak padła pierwsza bramka to otworzył się cały worek z golami.

Strzelanie zaczął Patryk Buchcik w 20. minucie. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 po golu Przemysława Ekierta. Minęły kolejne trzy minuty, a było już 3:0 dla Tworkowa po golu Mateusza Sitnika. Ten sam zawodnik strzelił czwartą bramkę dla przyjezdnych w 28. minucie. Kolejne gole padały po przerwie. Na 5:0 podwyższył Przemysław Szuścik, a wynik ustalił Szymon Duda strzelając gole w 71. i 80. minucie meczu. Po końcowym gwizdku wystrzeliły szampany, które oznaczały mistrzostwo A klasy dla LKS-u Tworków i awans drużyny Jachimowicza do okręgówki, która w przyszłym sezonie zapowiada się wyjątkowo mocna - spadają do niej aż 3 zespoły z 4 ligi: Unia Racibórz, Dąb Gaszowice i Płomień Połomia. Piłkarze z Tworkowa świętować będą za tydzień na swoim stadionie.

Zawada – Tworków 0:7 (0:4)

• 0-1 Patryk Buchcik (20 min.)
  • 0-2 Przemysław Ekiert (21 min.)
  • 0-3 Mateusz Sitnik (24 min.)
  • 0-4 Mateusz Sitnik (28 min.)
  • 0-5 Przemysław Szuścik (67 min.)
  • 0-6 Szymon Duda (71 min.)
  • 0-7 Szymon Duda (80 min.)