Rybnicki ROW kończy sezon porażką

10.06.2019 21:17 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką na własnym stadionie zakończyły rozgrywki grupy południowej I Ligi Kobiet piłkarki rybnickiego ROW-u, które w sobotnim meczu przegrały z Sokołem Kolbuszowa Dolna 2:3. Rybniczanki zakończyły sezon na 6. miejscu w tabeli.

Sobotnie spotkanie od początku przebiegało pod dyktando przyjezdnych, które za sprawą bramki zdobytej przez Małgorzatę Kot objęły w 12. minucie prowadzenie. Ta sama zawodniczka na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zdobyła drugą bramkę ustalając wynik do przerwy na 0:2.

Od początku drugiej połowy lepiej prezentowały się miejscowe, które kwadrans po przerwie strzeliły kontaktową bramkę, którą zdobyła Martyna Guzik. Od 71. minuty gospodynie grały w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę otrzymała Żaneta Sobota. Niezrażone takim obrotem sprawy rybniczanki w 78. minucie doprowadziły do wyrównania. Bramkę zdobyła niezawodna Klaudia Adamek. Ostatnie słowo należało jednak do mających przewagę jednej zawodniczki rywalek, które na trzy minuty przed końcem zdobyły gola na wagę zwycięstwa.

Dla rybniczanek była to siódma porażka w sezonie. Piłkarki ROW-u, które zgromadziły na swoim koncie 33 "oczka" zakończył ligowe zmagania na 6. miejscu.

TS ROW Rybnik - Sokół Kolbuszowa Dolna 2:3 (0:2)

Bramki: Martyna Guzik 61., Klaudia Adamek 78. - Małgorzata Kot 12., 43., Klaudia Korab 87.

ROW: Alicja Bzowska - Marta Miś (46. Liwia Garcarczyk), Dominika Rosak, Klaudia Adamek, Martyna Guzik, Weronika Parzych, Żaneta Sobota, Justyna Siwek (46. Katarzyna Kubik), Marta Kamińska, Edyta Botor, Aleksandra Lizoń

Sokół: Aleksandra Draus - Karolina Nowak, Wiktoria Sączawa (46. Julia Jastrząb), Julia Zielińska (69. Wiktoria Kitrys), Klaudia Baltazar, Barbara Kaznecka, Klaudia Korab, Małgorzata Kot (92. Karolina Szalony), Aleksandra Mokrzycka, Magdalena Paterak, Iwona Wdowiak

Żółte kartki: Adamek - Paterak

Czerwona kartka: Sobota 71.