Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Odległe miejsce Moniki Brzostek w Chinach

10.06.2019 21:47 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w chińskim Nanjing dwugwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour Monika Brzostek grająca w parze z Aleksandrą Wachowicz zajęła odległe 17. miejsce.

Odległe miejsce Moniki Brzostek w Chinach
fot. worldtour.2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W fazie grupowej Polki rywalizowały w grupie B. Ich pierwszymi rywalkami były Czeszki Michala Kvapilova i Michaela Kubickova. Biało-czerwone nie miały w tym spotkaniu większych szans i przegrały je wyraźnie 0:2 zdobywając w każdym z setów zaledwie po 13 "oczek".

W drugim meczu grupowym, którego stawką było 3. miejsce w grupie reprezentantki Polski zmierzyły się z miejscową parą - Shuting Cao i Jie Dong. Pierwszy set spotkania okazał się emocjonujący i dopiero w końcówce, do 19 wygrały go biało-czerwone. Drugi to już pełna dominacja Polek, które oddały rywalkom zaledwie 10 "oczek".

Wysoka porażka w pierwszym meczu sprawiła jednak, że biało-czerwone nie znalazły się w gronie czterech zespołów z trzecich lokat, które awansowały do najlepszej szesnastki turnieju i zakończyły zmagania na 17. miejscu.

Wyniki:

  • Kvapilova/Kubickova - Brzostek/Wachowicz 2:0 (21:13, 21:13)
  • Cao/Dong - Brzostek/Wachowicz 0:2 (19:21, 10:21)

Kolejnym przystankiem dla pochodzącej z Rybnika Moniki Brzostek będzie czterogwiazdkowy turniej cyklu World Tour w Warszawie, który rozpocznie się już w najbliższą środę. s