Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Jaskółki odleciały z trzema punktami

11.06.2019 13:00 | 0 komentarzy | rafbl

Piłkarki zabrzańskiego KKS-u przegrały ostatnie spotkanie w roli gospodarza w dobiegających końca rozgrywkach grupy śląskiej II Ligi Kobiet, w którym podejmowały chorzowskie Jaskółki. Rywalki wygrały to spotkanie 1:2.

Jaskółki odleciały z trzema punktami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W początkowej fazie spotkania na boisku w Zabrzu nie działo się wiele. Dopiero w 33. minucie wynik spotkania otworzyła Wioletta Dziółko, która zdobyła pierwszą bramkę dla gospodyń. Sześć minut później zawodniczka gospodyń - Roxana Fross zdobyła kolejną bramkę w spotkaniu trafiając jednak... do własnej siatki czym ustaliła wynik do przerwy na 1:1. Tuż po zmianie stron drugą i jak się okazało ostatnią bramkę dla chorzowianek zdobyła Klaudia Świderska, która ustaliła wynik na 1:2 dla Jaskółek. Mimo porażki w przedostatnim meczu sezonu zabrzanki utrzymały w ligowej tabeli 3. miejsce, które zapewniły sobie już wcześniej. Na ostatni mecz sezonu piłkarki KKS-u udadzą się do Istebnej, gdzie zmierzą się z zawodniczkami miejscowego UKKS- Gimnazjum, które w zamykają ligową tabelę.

KKS Zabrze - UKS Jaskółki Chorzów 1:2 (1:1)

Bramki: Wioletta Dziółko 33. - Roxana Fross 39. (s), Klaudia Świderska 48.

KKS: Simona Wrazidło, Klaudia Ledwoń, Roxana Fross, Joanna Kęsoń, Izabela Jaklowska, Laura Englisz, Wioletta Dziółko, Angelika Czmok, Kamila Brzezina, Barbara Iwańska (60. Natalia Sypniewska), Barbara Żelichowska (88. Katarzyna Ciepła)

Jaskółki: Dorota Gontarz, Barbara Kapałka, Weronika Bystrzowska, Weronika Pankiewicz, Aleksandra Brzezina, Dolores Grudzień, Katarzyna Marzec, Roksana Olszak, Magdalena Stachnik, Klaudia Świderska, Nicola Wasilewska

Żółte kartki: Sypniewska - Wasilewska, Kapałka

Czerwona kartka: Wasilewska 83. (za drugą żółtą)