Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Patryk Królczyk w Piaście Gliwice!

17.06.2019 22:19 | 0 komentarzy | kozz

Występujący na pozycji bramkarza 25-letni zawodnik z Bukowa w powiecie wodzisławskim, Patryk Królczyk, został nowym zawodnikiem mistrza Polski - Piasta Gliwice.

Patryk Królczyk w Piaście Gliwice!
fot. Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25-letni bramkarz podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2020 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy - czytamy na stronie Piasta.

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Piasta. Myślę, że w tym zespole podniosę swój poziom. Pracując z takimi klasowymi zawodnikami mogę jedynie zyskać, zarówno jako człowiek, jak i bramkarz. Dzięki temu wierzę, że zrobię postęp i będę dalej się rozwijał - powiedział Patryk Królczyk dla oficjalnej strony Piasta Gliwice.

Królczyk urodził się 10 maja 1994 roku w Rydułtowach. 25-latek swoje pierwsze kroki w profesjonalnej piłce stawiał w Wodzisławiu skąd na trzy lata przeniósł się do Augsburga. Po powrocie z Niemiec występował w takich klubach jak Nadwiślan Góra, Poroniec Poronin, Olimpia Grudziądz, Pniówek Pawłowice Śląskie oraz Warta Gorzów Wielkopolski.

Przed zawodnikiem trudne zadanie. Walka o miejsce między słupkami z Frantiskiem Plachem, który został wybrany najlepszym golkiperem ekstraklasy w minionym sezonie i doświadczonym Jakubem Szmatułą. Biorąc pod uwagę to, że Piast będzie walczył na czterech frontach (europejskie puchary, liga polska, Puchar Polski, Superpuchar Polski), to szanse Królczyka na występy w bramce Piasta są spore.