Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Sportowe urodziny Unii. Dwa mecze, 15 goli

23.06.2019 07:55 | 0 komentarzy | adi

Z okazji 95-lecia Unii Turza Śląska odbyły się dwa mecze - z Reprezentacją Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej i z GKS-em Jastrzębie.

W meczu oldbojów, który trwał 60 minut, nie brakowało piłkarzy znanych nie tylko ze śląskich boisk. Lech, Woś, Śrutwa czy Gilewicz to nazwiska dobrze kojarzone w całej piłkarskiej Polsce. W sparingu seniorów GKS Jastrzębie nie miał litości dla świętującej Unii i już przed przerwą strzelił trzy gole. W drugiej części jastrzębianie dołożyli jeszcze dwa trafienia, na które zespół z Turzy Śląskiej odpowiedział tylko raz. W bramce I-ligowca stał Szymon Czajor, który poprzedni sezon spędził w rezerwach Zagłębia Lubin.

Zdjęcia z części oficjalnych obchodów można zobaczyć TUTAJ.

Oldboje Unii Turza Śląska - Reprezentacja Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej 4:5 (2:2)

Bramki: Skrzyszowski 10., Palasz 18., M. Pawlusiński 50., Hetmaniok 58. (k) - Malinowski 20., Gilewicz 27., Kmietowicz 37., Woś 46., Kasprzyk 56.

Unia: Kłosok - Skrzyszowski, Brocki, Pawliczek, Hetmaniok - D. Pawlusiński, Palasz, M. Stańkusz, Goralczyk, M. Pawlusiński, Zganiacz oraz Pawełek, Wiśniowski, A. Stańkusz, Dzierżęga, Józefczyk.

ŚZPN: Lech - Myszor, Napierała, Razakowski, Bodzioch - Gawenda, Woś, Malinowski, Kmietowicz - Śrutwa, Gilewicz oraz Szary, Kasprzyk.

Unia Turza Śląska - GKS Jastrzębie 1:5 (0:3)

Bramki: Pawlusiński 69. (k) - Siedlecki 26., Mróz 27., Żak 31., Gajda 48., Wróbel 65.

Unia: Cieśla - Krupiński, Lalko, M. Malinowski, Chlebik - Kuczok, Kostecki, Dariusz Pawlusiński, Dawid Pawlusiński - Gładkowski, Hanzel oraz Mrozek, Sosna, Sitek, Gałązka, Szymański, Glenc, Pogoda, J. Malinowski.

GKS: (I połowa) Czajor – Mazurkiewicz, Wolniewicz, Jaroszek, Kulawiak, Skórecki, Siedlecki, Mróz, Liszka, Żak, Adamek; (II połowa) Czajor – Pastuszak, Kawula, Bojdys, Gojny, Jadach, Chochulski, Tront, Gajda, Ali, Wróbel.