Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Górnik Zabrze z drugim zwycięstwem

26.06.2019 12:34 | 0 komentarzy | adi

Górnik Zabrze pokonał 2:1 w sparingu 15. drużynę czeskiej ekstraklasy, MFK Karvina.

Górnik Zabrze w spotkaniu z MFK Karvina zagrał na dwa składy. W pierwszej połowie zaprezentowali się ci, którzy więcej grali w poprzednim sezonie, a także nowi - Aleksander Paluszek i Filip Bainović oraz testowany Alasana Manneh. W drugiej części pojawili się m.in. Dawid Kudła, Juan Bauza oraz powracający do gry Michał Koj.

Pierwsza bramka padła tuż przed przerwą, gdy z rzutu karnego gola zdobył Igor Angulo. Na początku drugiej części gry na 2:0 podwyższył Łukasz Wolsztyński. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem tuż przed końcem spotkania.

Dla zabrzan był to drugi sparing w tym okresie przygotowawczym i druga wygrana. Wcześniej pokonał 2:0 GKS Katowice. Następny mecz Górnik rozegra już w trakcie zgrupowania w Poznaniu - 1 lipca zmierzy się z AEK-iem Larnaka.

Górnik Zabrze - MFK Karvina 2:1 (1:0)

Bramki: Angulo 44. (k), Wolsztyński 51. - Weber 90.

Górnik: (I połowa) Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Aleksander Paluszek, Adrian Gryszkiewicz, Kamil Zapolnik, Mateusz Matras, Alasana Manneh, Filip Bainović, Jesus Jimenez, Igor Angulo; (II połowa) Dawid Kudła - Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica, Michał Koj, Bartłomiej Eizenchart (85. Michał Rostkowski),  Ishmael Baidoo,  Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz, Daniel Ściślak, Juan Bauza, Łukasz Wolsztyński.