Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Ryszard Wieczorek został trenerem w Kaliszu

29.06.2019 06:26 | 7 komentarzy | kozz

Tydzień temu pożegnał się z Odrą Wodzisław Śląski, po tym jak awansował z nią do IV ligi.

Ryszard Wieczorek został trenerem w Kaliszu
fot. KKS Kalisz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzecioligowy KKS Kalisz ogłosił, że nowym trenerem został Ryszard Wieczorek. Zastąpił Sławomira Majaka, który zajął z kaliskim klubem drugie miejsce w grupie II, III ligi w sezonie 2018/19.

- 57-letni Ryszard Wieczorek poprowadzi w nowym sezonie drużynę Kaliskiego Klubu Sportowego. Doświadczony szkoleniowiec ma na swoim koncie 230 spotkań w Ekstraklasie oraz awans do krajowej elity z Koroną Kielce, a także na jej zaplecze z ROW-em Rybnik. Pod jego wodzą kielecka Korona dotarła również do finału Pucharu Polski, a Odra Wodzisław Śląski do finału nieistniejącego już Pucharu Ekstraklasy. Kontrakt wejdzie w życie 1 lipca. Na ławkach trenerskich klubów z Ekstraklasy nowy opiekun Dumy Kalisza spędził łącznie 10 sezonów, w trakcie których prowadził Odrę Wodzisław Śląski, Koronę Kielcę, Górnik Zabrze i Piasta Gliwice. W klubie z Zabrza w 2013 roku zastąpił Adama Nawałkę, którego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek mianował selekcjonerem Reprezentacji Polski. W swojej bogatej trenerskiej karierze prowadził również ROW Rybnik, Limanovię Limonowa, Legionovię Legionowo, Kotwicę Kołobrzeg i Wisłę Puławy. Poprzedni sezon spędził w Wodzisławiu, gdzie pomagał przywrócić zasłużony klub na odpowiednie tory, uzyskując ostatecznie awans do czwartej ligi. Jako zawodnik Ryszard Wieczorek zanotował 50 występów na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, strzelając w nich 10 goli - czytamy na stronie KKS-u Kalisz.

Klub z Kalisza miał nieudaną końcówkę sezonu i postanowił nie przedłużać umowy ze Sławomirem Majakiem. KKS przegrał w końcówce sezonu wyścig o II ligę z rezerwami Lecha Poznań. Szybko podpisano umowę z nowym szkoleniowcem, a będzie nim 57-letni Ryszard Wieczorek.

W rozmowie z nami, która odbyła się tuż po odejściu z Odry trener Wieczorek kategorycznie zaprzeczył, że powodem odejścia było otrzymanie interesującej oferty z innego klubu.

Jego kontrakt z KKS Kalisz obowiązuje od 1 lipca.

W Odrze Wodzisław zastępcą Wieczorka został jego dotychczasowy asystent Adam Burek.