Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Premierowa wygrana Łosiaka i Kantora

30.06.2019 12:59 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem w dwóch setach zakończyli pierwsze spotkanie na rozgrywanych w Hamburgu Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Dla pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka, który w turnieju z cyklu World Tour w brazylijskiej Itapemie nabawił się kontuzji stopy spotkanie w Hamburgu było pierwszym od ponad miesiąca.

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych, którzy w Mistrzostwach Świata rywalizują w grupie G byli Rosjanie: Maksim Hudyakov i Igor Velichko.

Pierwsza partia spotkania od początku przebiegała pod dyktando Polaków, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową zaliczkę. Na przerwie technicznej Bartosz Łosiak i Piotr Kantor prowadzili siedmioma punktami (14:7). W końcówce biało-czerwoni jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i zakończyli seta bardzo wysokim zwycięstwem 21:10.

Drugi set meczu był bardziej wyrównany jednak na przerwie technicznej Łosiak i Kantor mieli trzy "oczka" przewagi (12:9). Rosjanie nie dali jednak za wygraną i szybko doprowadzili do remisu, a w końcówce mieli w górze piłkę setową (19:20). Biało-czerwoni obronili ją i zachowując więcej zimnej krwi wygrali na przewagi 23:21, a całe spotkanie 2:0.

W drugim spotkaniu grupy G, Amerykanie: Jacob Gibb i Taylor Crabb bez problemu w dwóch setach pokonali Urugwajczyków: Mauricio Vieyto i Marco Cairus

W kolejnym meczy mistrzostw rywalami biało-czerwonych będą Urugwajczycy, natomiast w ostatnim meczu Polacy zmierzą się z zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych.

Łosiak/Kantor - Hudyakov/Velichko 2:0 (21:10, 23:21)