Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Monika Brzostek triumfatorką Plaży Open w Zamościu

30.06.2019 21:53 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo dobrze w inaugurującym tegoroczny cykl Plaży Open turnieju w Zamościu zaprezentowała się pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która grając w parze z Aleksandrą Gromadowską zajęła pierwsze miejsce.

Monika Brzostek triumfatorką Plaży Open w Zamościu
fot. kampas-sport.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym meczu rozstawione z numerem drugim Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska spotkały się z parą Agnieszka Makaruk i Karolina Szmigielska, która awans do turnieju głównego wywalczyła w eliminacjach. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando wyżej notowanej pary Brzostek/Gromadowska, które bez problemu pokonały rywalki w dwóch setach do 11 i 14.

Drugie spotkanie, którego stawką był awans do najlepszej szóstki turnieju Brzostek i Gromadowska rozegrały z parą: Justyna Tomala i Olga Klocek. Pierwszego seta do 18 wygrały Brzostek i Gromadowska, w drugim do 15 triumfowały rywalki. W decydującej rozstrzyganej na przewagi partii więcej zimnej krwi zachowały Brzostek i Gromadowska, które wygrały 17:15 meldując się tym samym w kolejnej rundzie.

W kolejnym spotkaniu turnieju Brzostek i Gromadowska zmierzyły się z Akademickimi Mistrzyniami Polski: Izabelą Błasiak i Agnieszką Adamek. Losy pierwszej partii rozstrzygały się w samej końcówce, w której minimalnie lepsze okazały się Błasiak i Adamek, które wygrały na przewagi do 22. W drugiej Akademickie Mistrzynie Polski od początku kontrolowały boiskowe wydarzenia i zwyciężyły pewnie do 14.

W spotkaniu, które było drugą szansą na awans do półfinału para Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska spotkały się z Martyną Kłodą i Agatą Ceynową. Inicjatywa w tym spotkaniu od początku leżała po stronie Brzostek i Gromadowskiej, które bez problemów wygrały do 14 i 8 meldując się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

Podbudowane zwycięstwem w ćwierćfinale Brzostek i Gromadowska bardzo dobrze zagrały w spotkaniu ćwierćfinałowym, w którym zmierzyły się z Dorotą Strąg i Magdaleną Saad. Mecz od początku przebiegał pod dyktando Brzostek i Gromadowskiej, które wygrały do 18 i 8 uzyskując awans do finału.

Finałowe starcie to dla pary Brzostek/Gromadowska rewanż za mecz z ćwierćfinałowy, bowiem po drugiej stronie siatki stanęły Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek. Spotkanie od początku stało na wysokim poziomie, jednak Brzostek i Gromadowska wyciągnęły wnioski z ćwierćfinałowej porażki i wygrały to spotkanie w dwóch setach do 19 i 15 odnosząc zwycięstwo w pierwszym tegorocznym turnieju cyklu Plaży Open.

Wyniki:

  • Makaruk/Szmigielska - Brzostek/Gromadowska 0:2 (11:21, 14:21)
  • Tomala/Klocek - Brzostek/Wachowicz 1:2 (18:21, 21:15, 15:17)
  • Błasiak/Adamek - Brzostek/Gromadowska 2:0 (24:22, 21:14)
  • Brzostek/Gromadowska - Kłoda/Ceynowa 2:0 (21:14, 21:8)
  • Strąg/Saad - Brzostek/Gromadowska 0:2 (18:21, 8:21)
  • Błasiak/Adamek - Brzostek/Gromadowska 0:2 (19:21, 15:21)

Kolejny turniej, już za tydzień rozegrany zostanie w Mysłowicach. Kolejnymi przystankami dla najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce będą Łódź, Rybnik i Białystok.