Wtorek, 23 lipca 2024

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Polscy siatkarze poznali rywali w Finale Six

01.07.2019 09:24 | 0 komentarzy | rafbl

Brazylia i Iran będą grupowymi rywalami biało-czerwonych podczas rozgrywanego w dniach 10-14 lipca w Chicago Finale Six siatkarskiej Ligi Narodów.

Polscy siatkarze poznali rywali w Finale Six
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni trenera Vitala Heynena w fazie interkontynentalnej tegorocznej Ligi Narodów zajęli piąte miejsce wygrywając jedenaście z piętnastu rozegrany spotkań. Najlepsi okazali się Brazylijczycy, którzy wyprzedzili Iran, Rosję i Francję. To te zespoły oprócz gospodarzy - reprezentacji USA zagrają w Finale Six.

Uczestnicy Finale Six podzieleni zostali na dwie trzyzespołowe grupy, w których rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

W grupie A znaleźli się gospodarze, Rosja i Francja. Natomiast w grupie B: Polska, Brazylia i Iran. Mecze grupowe rozgrywane będą w dniach 10-12 lipca. 13 lipca rozegrane zostaną mecze półfinałowe, a 14 lipca mecz finałowy tegorocznego Finale Six Ligi Narodów.

10.07.19

  • Polska - Brazylia

11.07.19

  • Polska - Iran

W fazie interkontynentalnej biało-czerwoni przegrali obydwa starcia z grupowymi rywalami. Podczas rozgrywanego w Katowicach meczu z Brazylią rywale okazali się lepsi zwyciężając w czterech setach, natomiast w Urmii Iran pokonał reprezentację Polski po tie-breaku.