Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Kamil Wilczek z dwoma golami w eliminacjach Ligi Europy. Lechia Gdańsk coraz bliżej

11.07.2019 22:01 | 0 komentarzy | kozz

W meczu I rundy eliminacji Ligi Europy duńskie Broendby Kopenhaga pokonało fińskie Inter Turku 4:1. Dwa gole w tym meczu dla drużyny z Kopenhagi strzelił wodzisławski napastnik - Kamil Wilczek. Zwycięzca tego dwumeczu w II rundzie eliminacji zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Wilczek udanie rozpoczął eliminacje w europejskich pucharach. Już w 5. minucie strzelił bramkę dającą prowadzenie duńskiej ekipie 1:0. Na przerwę drużyna Wilczka schodziła przy remisie 1:1. Wilczek ponownie znalazł się w dobrej sytuacji przed bramką w 67. minucie i pewnym strzałem pokonał bramkarza zespołu z Turku. Jego koledzy dołożyli jeszcze dwa trafienia i Broendby zanotowało przekonujące zwycięstwo, które dobrze napawa przed rewanżem w Finlandii (18.07., godz. 17:30). Na drużynę Wilczka już czeka gdańska Lechia.

Wodzisławski napastnik zagrał cały mecz.

Broendby - Inter 4:1 (1:1)

Kamil Wilczek 5., 67., Simon Tibbling 71., Kasper Fisker 78. - Timo Furuholm 20.

Broendby: Marvin Schwäbe - Kevin Mensah, Paulus Arajuuri, Hjörtur Hermannsson, Anthony Jung - Simon Hedlund, Dominik Kaiser (90. Tobias Børkeeiet), Josip Radošević, Lasse Vigen (64. Kasper Fisker), Simon Tibbling (83. Jesper Lindstrøm) - Kamil Wilczek.

Widzów: 10 295.