Piątek, 15 października 2021

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Groźny wypadek podczas rajdu. Kierowca wpadł w poślizg

15.07.2019 09:35 | 5 komentarzy | mak

Wracamy do sprawy wypadku w Bełsznicy, do którego doszło podczas rajdu samochodowego. Z oficjalnego komunikatu wodzisławskiej policji wynika, że kierowca jednego z uczestniczących w rajdzie pojazdu wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Ranny pilot został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach.

Groźny wypadek podczas rajdu. Kierowca wpadł w poślizg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony weekend w gminach Gorzyce i Godów odbywał się "Rajd dwóch gmin szlakiem powstań śląskich". Była to trzecia już runda Rajdowego Pucharu Śląska El-Instal. Podczas trwania imprezy doszło do groźnego zdarzenia drogowego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W niedzielę około godziny 13.20 na odcinku specjalnym rajdu doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu byli już policjanci zabezpieczający imprezę i od razu przystąpili do udzielania pomocy. Wezwano także dodatkowy patrol drogówki, który ustalił dokładny przebieg zdarzenia. Jak się okazało, kierujący samochodem mitsubishi lancer jadąc ulicą Stawową w Bełsznicy w kierunku Odry, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i wjechał w znajdujące się na lewym poboczu drzewo a następnie w wyniku zderzenia uderzył w kolejne drzewo znajdujące się na prawym poboczu. 42-letni kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Z kolei 43-letni pilot został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala w Katowicach. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają już wodzisławscy policjanci.