Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Finał Młodej Plaży Open już jutro

19.07.2019 09:43 | 0 komentarzy | rafbl

Dzisiaj na rybnickim kąpielisku Ruda startują eliminacje do przedostatniego już turnieju w tegorocznym cyklu Plaży Open. A już jutro w tym samym miejscu rozegrany zostanie ostatni, finałowy turniej z udziałem młodzieży.

Finał Młodej Plaży Open już jutro
fot. Młoda Plaża Open
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na tegoroczną Młodą Plażę Open składają się trzy turnieje. Dwa z nich zostały już rozegrane (22-23.06 w Czechowicach-Dziedzicach oraz 5-6 lipca w Mysłowicach).

W tegorocznej edycji rywalizacja toczy się w kategorii mężczyzn i kobiet i udział w niej mogą wziąć zawodnicy do 19 roku życia (urodzeni w 2000 roku i młodsi).

Zwycięzcą cyklu zostanie para która w trzech turniejach zgromadziła w rankingu najwięcej punktów. Pula nagród dla czołowej trójki turnieju to 1000 zł w każdej z kategorii.

Czołówka rankingów po dwóch rozegranych turniejach wygląda następująco:

Ranking kobiet:

1. Angelika Rusin/Dominika Zatorska - 26 punktów
2. Roksana Noszczyk/Weronika Milka - 25 punktów
    Paulina Zawada/Sandra Wiecheć - 25 punktów
    Olga Langier/Natalia Kowalik - 25 punktów
3. Dominika Kołodziejczyk/Nikola Miązek 20 - punktów

Ranking mężczyzn:

1. Dominik Teklak/Konrad Pieszka - 40 punktów
2. Jakub Kasprzyk/Kacper Woźniak - 25 punktów
3. Kamil Konieczny/Adrian Gardyan - 25 punktów

Dwa dotychczasowe turnieje, zwłaszcza wśród kobiet dostarczyły wielu emocji i tak też w weekend będzie na kąpielisku Ruda, gdzie rozstrzygać się będą losy zwycięstwa.

Finałowe zmagania potrwają dwa dni, 20-21 lipca i rozpoczynać się będą o godzinie 9:30. W sobotę rywalizacja toczyć się będzie na boiskach do siatkówki plażowej przy Gimnazjum nr 2 mieszczącego się przy ulicy Grunwaldzkiej 18 w Rybniku, natomiast w niedzielę na kąpielisku Ruda.