środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Spadkowicz wygrał z beniaminkiem. Bramkarz strzelał gole [ZDJĘCIA]

22.07.2019 10:39 | 2 komentarze | kozz

Na boisku w Czernicy doszło do starcia spadkowicza z okręgówki z jej beniaminkiem. Zameczek, który w przyszłym sezonie zagra w A klasie pewnie pokonał LKS Tworków 4:2 (3:0). Formą błysnął napastnik gospodarzy Dariusz Mańka, który miał swój udział przy wszystkich golach swojej drużyny.

Czernica od początku przejęła inicjatywę i po 35. minutach prowadziła już 3:0. Najpierw dwa gole zdobył Dariusz Mańka: pierwszy po podaniu z głębi pola i spokojnym przełożeniu sobie piłki na lewą nogę, a drugi głową po wrzutce z rzutu rożnego. Trzecią bramkę dołożył z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dariuszu Mańce, bramkarz Dawid Fugiel. Od razu po przerwie mieliśmy powtórkę z rozrywki - znów faul na napastniku Zameczku i wykorzystana jedenastka przez jego golkipera, który nie tylko strzelał gole, ale i dobrze spisywał się między słupkami. Z biegiem czasu na boisku zaczęło wchodzić coraz więcej rezerwowych Czernicy, co wykorzystał Tworków, w składzie którego zagrało czterech nowych zawodników: Konrad Kochan, Michał Mazur, Krzysztof Szewczyk i Bartłomiej Sikorski. Przyjezdni zdobyli dwie bramki autorstwa Mateusza Sitnika i Piotra Złotego, ale na więcej nie było ich stać.

LKS Zameczek Czernica - LKS Tworków 4:2 (3:0)

D. Mańka 10., 25., Fugiel 35.-k., 46.-k. - Sitnik 63., Złoty 72.