Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

W Krzanowicach ponad 100 rowerzystów pojechało tropem zjaw [ZDJĘCIA, WIDEO]

27.07.2019 17:30 | 0 komentarzy | mad

Rajd rowerowy to jeden z elementów mikroprojektu pn. "Fantastycznie w Krzanowicach" wspieranego przez Unię Europejską i organizowanego w ramach Dni Krzanowic.

W Krzanowicach ponad 100 rowerzystów pojechało tropem zjaw [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na starcie zlokalizowanym na krzanowickim rynku pojawiło się ponad 100 osób (w tym 20 Czechów), co łącznie dało 13 drużyn. Cykliści mieli do pokonania około 13 km trasę, która przebiegała przez Krzanowice, Borucin i Chuchelną. Na trasie rozlokowano kilkanaście zadań związanych z hasłem rajdu, czyli „tropem zjaw” i za prawidłowe ich wykonanie rowerzyści otrzymywali punkty. Trzy drużyny, które zebrały największą liczbę, wygrały. Organizatorzy do rozdysponowania mieli nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna, która uzbierała 104 punkty (na 129 możliwych) – jej kapitanem była Sabina Pośpiech. Drugie miejsce należy do drużyny Adama Gębskiego (zdobyli 99,5 pkt). Na trzecim miejscu uplasowała się natomiast załoga, której kapitanem była Debora Kosel (uzyskali 92 pkt).

Celami rajdu wytyczonymi przez organizatorów były: popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych pogranicza polsko-czeskiego, w tym Krzanowic i Chuchelny, promocję aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu, a także rozwijanie turystyki rowerowej. Obok tych zamierzeń wymienia się również integrację lokalnej społeczności i promowanie lokalnych wierzeń.


Na temat tegorocznego święta Krzanowic przeprowadziliśmy krótką rozmowę z burmistrzem Andrzejem Strzedullą.

Czytaj również: Blu Ray, Gabi Gold i Frele, czyli Dni Krzanowic 2019 [PROGRAM] 

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.