Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Wicemistrzowie Czech lepsi od Górnika

08.08.2019 10:47 | 0 komentarzy | rafbl

Drugiej porażki w trzecim rozegranym meczu sparingowym doznali szczypiorniści NMC Górnika Zabrze. Lepsi od piątego zespołu poprzedniego sezonu PGNiG Superligi okazali się wicemistrzowie Czech - Banik Karvina.

W spotkaniu w barwach czeskiego zespołu wystąpił dobrze znany w Zabrzu Jurij Gromyko, który przez kilka sezonów reprezentował barwy Górnika.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 0:5. W kolejnym minutach zabrzanom udało się zmniejszyć nieco straty, jednak Banik utrzymywał bezpieczny dwubramkowy dystans (7:9). Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie i karwinianie dowieźli do przerwy trzybramkowe prowadzenie (10:13).

Tuż po zmianie stron wyższy bieg wrzucili goście, co przełożyło się na odbudowanie ich bardzo wysokiego prowadzenie (11:17). Trójkolorowi nie pozostali jednak dłużni i na jedenaście minut przed końcem spotkania ponownie zbliżyli się do rywali na dwie bramki (21:23). W końcówce rywale ponownie odskoczyli i wygrali ostatecznie 23:28.

NMC Górnik Zabrze - Banik Karvina 23:28 (10:13)

Górnik: Skrzyniarz, Kazimier – Gluch, Daćko 2, Buszkow 1, Tomczak 3, Bis, Łyżwa 1, Sluijters 6, Czuwara 2, Pawelec 2, Bondzior 2, Gogola 3, Kondriatiuk 1, Sićko, Adamuszek 1, Krawczyk

Kary: 8 minut

Banik: Mokros, Marianović – Bruna 1, Monczka 1, Placek 1, Chudoba, Uzek 3, Solak 7, Urbański 1, Nantl 1, Gromyko 3, Zdbinek 3, Nedoma 2, Chosik 5, Skancky

Kary: 12 minut