środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Wielkie zwycięstwo Polaków! Bilety do Tokio na wyciagnięcie ręki!

10.08.2019 16:30 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach nad reprezentacją Francji odnieśli w drugim meczu rozgrywanego w gdańskiej Ergo Arenie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio polscy siatkarze. Aby awansować na Igrzyska Olimpijskie biało-czerwonym muszą w jutrzejszym meczu ze Słowenią wygrać jednego seta.

Wielkie zwycięstwo Polaków! Bilety do Tokio na wyciagnięcie ręki!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku sobotniego spotkania lepiej prezentowali się biało-czerwoni, którzy szybko wypracowali sobie trzypunktową przewagę (5:2). Francuzi zdołali wyrównać (7:7), jednak po pierwszej przerwie technicznej Polacy odbudowali swoje bezpieczne, kilkupunktowe prowadzenie (12:8). W dalszej fazie seta gospodarze utrzymywali bezpieczny dystans nad rywalem, który zbliżając się do końca partii powiększył się do pięciu "oczek" (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Świata wygrali pewnie do 21.

Drugiej seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli rywale (1:3), jednak Polacy szybko doprowadzili do remisu, a po przerwie technicznej wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (11:8). Na drugiej przerwie technicznej przewaga podopiecznych trenera Vitala Heynena powiększyła się do pięciu punktów (16:11). Wchodząc w decydujący fragment partii przewaga polskich siatkarzy sięgnęła aż ośmiu "oczek" (20:12). W końcówce trójkolorowi zmniejszyli nieco dystans dzielący ich od Polaków którzy triumfowali pewnie do 19.

Trzeci set miał początkowo wyrównany przebieg. Dopiero od wyniku 9:9 biało-czerwoni zaczęli osiągać przewagę, która sięgnęła początkowo trzech (13:10), a po chwili pięciu punktów (17:12). Wchodząc w decydującą część partii reprezentanci Polski w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i prowadzili 20:16. Bezradni Francuzi nie nawiązali walki w końcówce i przegrali z kapitalnie grającymi Polakami do 20, a całe spotkanie w trzech setach. Mistrzom Świata do awansu na Igrzyska Olimpijskie wystarczy jeden wygrany set w jutrzejszym spotkaniu ze Słowenią.

Polska - Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Polska: Drzyzga, Leon, Nowakowski, Muzaj, Kubiak, Bieniek oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Śliwka, Łomacz, Konarski

Francja: Toniutti, Ngapeth, Le Roux, Boyer, Tillie, Chinenyeze oraz Grebennikov (libero), Patry, Brizard, Le Goff, Lynell, Rossard