Unii Turza do zwycięstwa wystarczył kwadrans

12.08.2019 12:45 | 1 komentarz | art

Unia Turza Śl. odniosła drugie ligowe zwycięstwo. Na wyjeździe pokonała 2:0 Pierwszego Chwałowice.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszym kwadransie gry za sprawą nowych nabytków Unii. Najpierw Kamil Brzoska efektownym wolejem wykończył podanie od Dariusza Pawlusińskiego, a następnie Krystian Imiela bez litości wykorzystał fatalny błąd bramkarza Chwałowic, który próbował w polu karnym rozgrywać piłkę, ale zrobił to tak, że podał ją do wspomnianego Imieli. A ten skorzystał z prezentu i podwyższył prowadzenie Unii. Jak się okazało, były to jedyne gole w tym meczu, choć okazji nie brakowało. Do pewnego momentu przeważała Unia, która jednak od 80. minuty po drugiej żółtej kartce dla Szymona Sosny musiała grać w osłabieniu. Co ciekawe zawodnik Unii obie kartki „zarobił” w przeciągu raptem 10 minut. Mimo osłabienia dwie dogodne sytuacje po kontrach stworzyła sobie Unia, ale Pawlusiński nie miał tego dnia szczęścia w wykańczaniu akcji. W 90. minucie po drugim żółtym kartoniku boisko opuścił Adam Paprotny z Pierwszego i boiskowe siły uległy wyrównaniu, a za chwilę arbiter zakończył spotkanie.

Pierwszy Chwałowice – Unia Turza 0:2

Bramki: Brzoska (8.), Imiela (14.)

Pierwszy: Tomiuk, Orawiec, Flis, Piotrowicz, Zniszczoł (71. Sułkowski), Herok, Paprotny, Piełka, Węgrzyk (71. Skupień), Dudek, Łaciok (63. Greiner). Trener: Łukasz Wojaczek

Unia: Cieśla, Szkatuła, Krupiński, Malinowski, Glenc, Pawlusiński, Staniczek, Łyczko, Gładkowski (87. Maryniok), Brzoska (70. Sosna), Imiela. Trener: Marcin Malinowski