imieniny: Teofila, Zyty, Żywisława

Górnicze derby na remis

17.08.2019 22:09 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie zremisował na własnym stadionie z beniaminkiem ligowych rozgrywek, swoim imiennikiem - GKS-em Bełchatów.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Ani jeden, ani drugi zespół nie stworzył sobie stuprocentowej okazji to zmiany rezultatu. Miejscowi starali się dłużej utrzymywać przy piłce, jednak ich ataki rozbijane były przez obronę bełchatowian. Goście kilkukrotnie próbowali swoich sił z dystansu, jednak na posterunku był bramkarz jastrzębian Grzegorz Drazik. W efekcie obydwa zespoły schodziły na przerwę przy wyniku 0:0.

Cztery minuty po rozpoczęciu gospodarze objęli prowadzenie. Dawid Gojny wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Norkowskim wyprowadzając jastrzębski zespół na prowadzenie. Rywale starali się wyrównać, jednak bez zarzutu w jastrzębskiej bramce spisywał się Mariusz Pawełek, który zameldował się na boisku w 59. minucie zastępując kontuzjowanego Drazika.

W 79. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Kapitalnym strzałem z dystansu, który wylądował w okienku bramki strzeżonej przez Pawełka, który nie miał szans na skuteczną interwencję popisał się Mateusza Marca. W końcówce gospodarze starali się przycisnąć jednak nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem 1:1.

GKS Jastrzębie - GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Bramki: Gojny 49. - Marzec 79.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik (59. Mariusz Pawełek) - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Daniel Liszka (81. Adam Żak), Łukasz Norkowski, Patryk Skórecki, Damian Tront, Kamil Jadach (66. Farid Ali), Jakub Wróbel

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Marcin Grolik, Bartłomiej Bartosiak (93. Wiktor Putin), Paweł Czajkowski, Krzysztof Wołkowicz, Artur Golański, Bartosz Biel, Mikołaj Grzelak, Maciej Mas (59. Dawid Kocyła), Mateusz Marzec (83. Dawid Flaszka), Mariusz Magiera

Żółte kartki: Norkowski, Skórecki, Kulawiak, Żak - Mas, Grolik, Magiera, Wołkowicz