Ewelina Kamczyk popisała się hat-trickiem

18.08.2019 16:03 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Krzyżanowic trzykrotna królowa strzelczyń piłkarskiej ekstraligi, która gra w barwach Mistrza Polski - Górnika Łęczna sezon 2019/2020 rozpoczęła od hat-tricka.

Dla zawodniczek Górnika Łęczna, które w ubiegłym sezonie zdobyły Mistrzostwo Polski spotkanie 3. kolejki Ekstraligi kobiet w piłce nożnej były pierwszym w tym sezonie. Dwa wcześniejsze z uwagi na występ drużyny w Lidze Mistrzyń przełożone zostały na inny termin.

W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu, w którym Górnik podejmował Mitech Żywiec od pierwszej minuty na boisku znajdowała się pochodząca z Krzyżanowic 23-letnia Ewelina Kamczyk.

Królowa strzelczyń poprzedniego sezonu bieżące rozgrywki rozpoczęła od mocnego uderzenia i w sobotnim meczu wygranym z zespołem z Żywca aż 6:0 na listę strzelczyń wpisała się trzykrotnie. Kamczyk bramki zdobyła w 6., 19. i 70 minucie.

W kolejnym ligowym spotkaniu piłkarki z Łęcznej zmierzą się na wyjeździe z Katowickim GKS-em.

Górnik Łęczna - Mitech Żywiec 6:0 (4:0)

Kamczyk 6., 19., 70., Karczewska 8., 37., Hmirova 77.