Nieudana inauguracja piłkarek SWD

18.08.2019 20:54 | 1 komentarz | rafbl

Wysoką porażkę w pierwszym meczu grupy południowej I Ligi Kobiet poniosły na własnym stadionie piłkarki SWD Wodzisław Śląski, które okazały się gorsze od Tarnovii Tarnów.

Od początku spotkania warunki gry dyktowały przyjezdne, które pierwszą bramkę za sprawą Katarzyna Trytek zdobyły już w 13. minucie. Drugą bramkę w 26. minucie zdobyła Katarzyna Białoszewska ustalając wynik do przerwy na 0:2. Po zmianie stron tarnowianki w trzy minuty zdobyły kolejne dwa gole rozstrzygając losy meczu. W 58. minucie na listę strzelczyń ponownie wpisała się Katarzyna Białoszewska, a trzy minuty później czwartą bramkę dla Tarnovii zdobyła Gabriela Łucek. Honorowe trafienie dla beniaminka rozgrywek zaliczyła Paulina Zawadzka ustalając wynik meczu na 1:4.

Na kolejne ligowe spotkanie wodzisławianki udadzą się do Bielska-Białej, gdzie zmierzą się z miejscowym Rekordem. Mecz odbędzie się w sobotę 24 sierpnia o godzinie 14.

SWD Wodzisław Śląski - Tarnovia Tarnów 1:4 (0:2)

Bramki: Zawadzka - Trytek 13., Białoszewska 26., 58., Łucek 61.

SWD: Garbocz, Mandrela, Kasperska, Krawecka (Wołczyk), Jaszek, Grzonka, Gałuszka-Bielica, Jaskółka, Gulec, Szymanowska (Zawadzka), Kelner (Szołucha)

Tarnovia:  Byczek, Piwowarczyk, Szostak, Stańdo, Gajdur, Wałaszek (Wzorek), Derus (Skrzyniarz), Krawczyk, Trytek, Łucek (Gębica), Białoszewska (Kapustka)