Niedziela, 21 lipca 2024

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Energetycy i nauczyciele kolejny raz na starcie półmaratonu!

20.08.2019 13:30 | 0 komentarzy | AgaKa

V RAFAKO Półmaraton Racibórz już 1 września! Wzorem lat poprzednich, także i tym razem zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie, jak również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświat.

Energetycy i nauczyciele kolejny raz na starcie półmaratonu!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

-  Niemal tradycyjnie już w trakcie raciborskiego półmaratonu odbędą się zmagania energetyków oraz osób związanych z oświatą. Oprócz tego namawiamy wszystkich, którzy lubią biegać, a jeszcze nie dopisali się do listy startowej, aby zrobili to jak najszybciej! - zachęca Paweł Król, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Zapisów dokonać można pod tym adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4934.

Już teraz należy przypomnieć, w pierwszą niedzielę września zawodnicy wystartują o godz. 10.00 z bieżni stadionu miejskiego w Raciborzu. Finiszować będą przy miasteczku biegowym, które zlokalizowane będzie przy raciborskim Aquaparku.

Podobnie, jak w roku ubiegłym Biuro Zawodów będzie mieścić się będzie w Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Tam już w sobotę (31 sierpnia) od godz. 16.00 do 20.00 odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów zawodniczych wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie od samego rana 1 września w godz. 7.00 – 9.00.

W przeddzień zawodów, dla wszystkich startujących przewidziano Pasta Party od godz. 16.00. Dla wszystkich pozostałych, którzy lubią ruch i aktywność na świeżym powietrzu organizatorzy zachęcają do udziału w bezpłatnych zajęciach „Fitness dla Zdrowia”, przygotowanych przez Akademię Fitness. Dla najmłodszych gry i zabawy z animatorami Stowarzyszenia Pracownia Przyszłości.

W dzień startu, atrakcji nie zabraknie. Bieg główny poprzedzi Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, czyli bieg charytatywny, na który zapisać można się tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5044&fbclid=IwAR3uLAOsEuMfDQ6fbAaKkBvlTNh-vXZ9nREAw4-SbfiMNsHPQkKpLvhl1LQ . Im więcej osób wystartuje, tym większą pomoc otrzyma maleńka Zosia, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

V RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 1 września 2019 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Szczegóły dotyczące V RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4biegiraciborz/

Ludzie:

Paweł Król

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz