Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Piast zagra w Lubinie o podtrzymanie dobrej passy

23.08.2019 12:33 | 0 komentarzy | kozz

Nie były to okazałe zwycięstwa, ale przyniosły cenne punkty. Piast Gliwice po dwóch zwycięstwach z rzędu chce sięgnąć po kolejny komplet oczek. Tym razem z Zagłębiem w Lubinie.

Piast zagra w Lubinie o podtrzymanie dobrej passy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piast po słabym początku ligi zaczyna się powoli przebudzać. W trzech ostatnich meczach nie stracił gola, a dwóch strzelając po jednym golu sięgnął po pełną pulę. Co prawda były to zwycięstwa z ŁKS-em Łódź i Wisłą Płock, które znajdują się w strefie spadkowej, ale zwycięstwa pozwoliły Piastowi awansować na piątą lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy. 

Najbliższy rywal Piasta - Zagłębie Lubin ma trzy punkty mniej i plasuje się na dwunastym miejscu z bilansem bramkowym 5-5.

W drużynie z Gliwic coraz mniej Mistrzów Polski z poprzedniego sezonu, więc trener Waldemar Fornalik musi łatać braki kadrowe. Z Piastem niedawno pożegnał się Joel Valencia, a do Lazio Rzym odszedł Patryk Dziczek. W najbliższych miesiącach nie zagra także kontuzjowany Jakub Czerwiński. 

Głównym arbitrem meczu będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 17:30 na stadionie w Lubinie.