Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

24.08.2019 11:20 | 0 komentarzy | kozz

W sobotę na stadionie Decoru Bełk zostanie rozegrany mecz III kolejki, IV ligi (gr. śląska II). Tym razem to nie piłkarze z Bełku zagrają swój mecz, a Unia Książenice, która jako gospodarz podejmie Odrę Centrum Wodzisław Śląski.

W Bełku lokalne derby
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół z Książenic po raz pierwszy w historii klubu gra na tym szczeblu rozgrywek. W dodatku Unia świetnie rozpoczęła sezon wygrywając 3:2 na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz, który już od kilku sezonów gra na tym szczeblu rozgrywkowym. W drugiej kolejce drużyna z Książenic zdobyła jeden punkt w kolejnym meczu wyjazdowym z GKS-em II Tychy. Czterech punktów w dwóch meczach wyjazdowych beniaminka mało kto się spodziewał.

W sobotę Unici będą chcieli sięgnąć po kolejne 3 punkty, bo do Bełku przyjeżdża Odra Centrum Wodzisław Śląski. Podopieczni trenera Roberta Tkocza źle rozpoczęli sezon. Przegrali na wyjeździe z Polonią Łaziska Górne 1:4, następnie byli gorsi na własnym stadionie od GKS-u Radziechowy-Wieprz (0:1).

Unia Książenice ostatnim razem z Odrą Centrum Wodzisław Śląski mierzyła się na szczeblu regionalnego Pucharu Polski. Pod koniec 2018 roku lepsza po serii rzutów karnych była Unia. Od tego czasu jednak obie drużyny bardzo mocno zmieniły swoje składy.

Na ten moment drużyny są na przeciwnych biegunach tabeli, ale to dopiero początek sezonu i sytuacja może się szybko zmienić. Kto będzie lepszy w lokalnych derbach? Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie Decoru Bełk.