środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Ewa Swoboda Mistrzynią Polski

24.08.2019 10:13 | 2 komentarze | rafbl

Pochodząca z Żor Ewa Swoboda zdobyła podczas rozgrywanych w Radomiu Mistrzostw Polski złoty medal w biegu na 100 metrów.

Reprezentująca barwy AZS-AWF Katowice sprinterka już w biegu eliminacyjnym, w którym zajęła 1. miejsce uzyskując czas 11.29s pokazała, że jest dobrze przygotowana do Mistrzostw Polski. W finale Ewa Swoboda poprawiła swój czas z eliminacji i z dużą przewagą zdobyła złoty medal wyprzedzając drugą Marikę Popowicz-Drapałę aż o 0.29 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Ciba.

8. Katarzyna Sokólska - 11.82s

Na bieżni zaprezentowała się również pochodząca z Raciborza Justyna Święty-Ersetic, która pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny bez problemu meldując się w finale biegu na 400 metrów, zaplanowany jest na sobotę na 15:40.