Piłkarki SWD Wodzisław minimalnie gorsze od Rekordu Bielsko-Biała [ZDJĘCIA, WIDEO]

25.08.2019 00:40 | 0 komentarzy | kozz

W meczu II kolejki I ligi kobiet piłkarki beniaminka - SWD Wodzisław Śląski wybrały się do Bielska-Białej, żeby zmierzyć się z tamtejszym Rekordem.

Materiał wideo:

Jak pokonać Rekord, w pierwszej kolejce sezonu pokazały piłkarki z Rybnika. W sobotnim meczu pierwsze prowadzenie objęły bielszczanki, które po uderzeniu z rzutu wolnego Agnieszki Franaszek prowadziły 1:0. Szybko na tego gola odpowiedziała Monika Jaskółka, która skutecznie wykorzystała rzut karny. Do przerwy wynik 1:1, a tuż po niej bramka dla SWD Wodzisław Śląski. Strzelczynią Agnieszka Gałuszka-Bielica, która sama była zaskoczona golem. Nieczysto trafiła w piłkę, ale ta zaskoczyła bramkarkę Rekordu. Z każdą minutą piłkarki SWD wyglądały słabiej na tle gospodyń. W efekcie piłkarki Rekordu strzeliły bramkę wyrównującą, a na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Moskała. Mimo słabszej postawy wodzisławianki próbowały zdobyć zwycięskiego gola. Tego zdobyły przed końcem meczu bielszczanki. Zwycięskiego gola zdobyła Wioletta Mandla.

Piłkarki SWD Wodzisław Śląski po dwóch meczach na szczeblu I ligi pozostają bez punktów.

Rekord Bielsko-Biała - SWD Wodzisław Śląski 3:2 (1:1)

Franaszek 20., Moskała 68., Mandla 88. - Jaskółka 26.-k., Gałuszka-Bielica 46.