Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Czas na walkę o medale Mistrzostw Polski

29.08.2019 07:46 | 0 komentarzy | rafbl

Już dzisiaj w Toruniu rozpoczynają się Orlen Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. W gronie najlepszych duetów kobiet i mężczyzn, którzy powalczą o medale znaleźli się również przedstawieciele naszego regionu.

Czas na walkę o medale Mistrzostw Polski
fot. worldtour2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W startującym w czwartek turnieju kobiet o medale Mistrzostw Polski i nagrody finansowe z sięgającej 45 000 zł puli powalczy szesnaście najlepszych duetów w Polsce. Zabraknie tylko obrończyń tytułu, wicemistrzyń Europy z tego roku z Moskwy - Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek, które wycofały się z turnieju z powodu kontuzji pierwszej z nich.

W gronie uczestniczek znalazła się związana z regionem Monika Brzostek, która gra w parze z Aleksandrą Gromadowską. Rozstawione z numerem 12 Brzostek i Gromadowska w pierwszym meczu zmierzą się na zlokalizowanym na Rynku Nowomiejskim w Toruniu stadionie głównym z rozstawionymi z 5 Izabelą Błasiak i Paulą Słonecką. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 11:00.

W rozpoczynającym się jutro turnieju męskim udział wezmą natomiast dwadzieścia cztery najlepsze pary w Polsce. Podobnie jak w turnieju kobiet zabraknie jednak broniących tytułu mistrzowskiego sprzed roku - Piotra Kantora, który nabawił się kontuzji kostki podczas półfinałowego meczu Mistrzostw Europy w Moskwie i pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka. Oprócz medali najlepsze duety otrzymają nagrody finansowe z sięgającej 65 000 zł puli.

W gronie uczestników jako "turniejowa 4" znalazł się rybniczanin - Mariusz Prudel, który grać będzie w parze z Mikołajem Miszczukiem. Wysokie rozstawienie pozwala Prudlowi i Miszczukowi rozpocząć turniej od drugiej rundy, w której zmierzą się oni ze zwycięzcą pojedynku Jędrzej Bąkiewicz/Kamil Małecki kontra Bartłomiej Kiernoz/Konrad Felisiak. Spotkanie drugiej rundy z udziałem pary Prudel/Miszczuk zaplanowane jest na piątek na godzinę 13:00.