Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Monika Brzostek z siódmym tytułem Mistrza Polski

02.09.2019 10:46 | 0 komentarzy | kozz

Pochodząca z Rybnika, obecnie raciborzanka, Monika Brzostek z Orlen Team / Fundacja Siatkówki Plażowej zdobyła siódmy tytuł Mistrza Polski i dołączyła do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski.

Monika Brzostek z siódmym tytułem Mistrza Polski
fot. Dawid Lis
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zdobyły w Toruniu złoty medal Orlen Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W finale pokonały one Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:11).

Finał przyniósł sporo emocji. Po dwóch stronach siatki stanęły dwie pary reprezentacji Polski, zapewniając bardzo wysoki poziom meczu o mistrzostwo Polski. Początek należał do Gromadowskiej i Brzostek, które odskoczyły, dzięki dobrym serwisom tej pierwszej. Przeciwniczki w połowie seta odrobiły sporą część straty, m.in. po bloku Wachowicz, po nim jednak Gromadowska ponownie dała pokaz swoich umiejętności za linią końcową i to ta para wygrała cztery kolejne akcje, a niedługo później seta. Kolejny wyglądał już zupełnie inaczej. Zarówno Gruszczyńska, jak i Wachowicz dobrze zagrywały, ta druga również skutecznie blokowała i tym samym przejęły inicjatywę na boisku, wygrywając partię i dobrze zaczynając też kolejną. Szybkie prowadzenie 4:1 w tie-breaku Gruszczyńskiej i Wachowicz nie utrzymało się jednak długo. Gromadowska pokazywała co rusz swoją siłę w polu serwisowym i w bloku. Brzostek wykorzystywała kontry, dzięki czemu dość szybko wysunęły się na wyraźne prowadzenie. Wachowicz asem serwisowym próbowała jeszcze zmienić bieg seta, ale końcówka to już pokaz siły przeciwniczek. Po udanym, zamykającym całe spotkanie bloku Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek mogły cieszyć się końcem sezonu ze złotymi medalami na szyjach.

Monika Brzostek powróciła na najwyższy stopień podium krajowego czempionatu. Złote medale zdobywała z Kingą Kołosińską. Razem grały w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Potem miała przerwę w karierze ze względu na macierzyństwo. - Powrót do złotego medalu ogromnie cieszy. Wczoraj miałyśmy super dzień. Nasz mecz w 1/2 finału był chyba najelpszy w naszym wykonaniu w Toruniu - powiedziała Monika Brzostek.

Wyniki - półfinały:

Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz - Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska 0:2 (9:21, 9:21)

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Martyna Kłoda/Agata Ceynowa 2:0 (21:16, 21:19)

mecz o 3. miejsce:

Zdon/Zackiewicz - Kłoda/Ceynowa 0:2 (13:21, 12:21)

finał:

Brzostek/Gromadowska - Gruszczyńska/Wachowicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:11)


PZPS