Unia Książenice wygrała w doliczonym czasie gry i jest liderem IV ligi

02.09.2019 11:15 | 0 komentarzy | kozz

Taki scenariusz nie śnił się najwierniejszym kibicom Unii. Beniaminek ledwo stawia pierwsze kroki w IV lidze, a po wygranej z Kuźnią Ustroń został nowym liderem.

Mecz 4. kolejki IV ligi śmiało można było określić hitem weekendu. Spotkały się dwie drużyny, które nie poniosły jeszcze porażki. Lider Kuźnia Ustroń miał na koncie 3 zwycięstwa, natomiast debiutująca w IV lidze Unia Książenice 2 zwycięstwa i remis. Mecz o fotel lidera.

Unia Książenice przystąpiła do meczu ze zmianami na ławce trenerskiej. Nie, to wcale nie oznacza, że Marcin Koczy przestał być trenerem Unii. Wyjątkowo w tym meczu zastąpił go Roland Buchała.

Pierwszy gol w meczu padł w 29. minucie. Sędzia spotkania podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Maksymilian Wojtasik. Pierwsza połowa mimo sytuacji bramkowych nie przyniosła zmian wyniku. Więcej działo się po przerwie. Na początku drugiej połowy Bartosz Błatoń uratował Unię przed stratą drugiego gola. Od 57. minuty gospodarze grali w "10" po czerwonej kartce dla Antona Fizka. Mimo przewagi jednego zawodnika Unia straciła drugiego gola, a strzelił go były ekstraklasowiec Adrian Sikora. Zespołowi z Książenic nie pozostało nic innego jak rzucić się do ataku i walczyć chociażby o remis. Ofensywnie ustawiona Unia w 77. minucie strzeliła pierwszego gola, a na listę strzelców wpisał się Patryk Kaczmarzyk. Trzy minuty później mieliśmy remis. Gola zdobył Jacek Drapacz. Wyrównanie przyszło dosyć szybko, a więc Unia postanowiła zagrać o pełną pulę. W doliczonym czasie gry piłkę do bramki posłał Arkadiusz Suchiński i beniaminek prowadził 3:2. Kuźnia Ustroń mecz kończyła w "9" po czerwonej kartce dla Dariusza Ruckiego w 93 minucie. Sędzia po chwili odgwizdał koniec meczu i ogromna niespodzianka stała się faktem. 8 września dojdzie do derbów gminy. Unia Książenice w Bełku zmierzy się z ... Decorem Bełk.

Kuźnia Ustroń - Unia Książenice 2:3 (1:0)

Wojtasik 29.-k., Sikora 70, - Kaczmarzyk 77., Drapacz 80., Suchiński 90.+1.

Skład Unii: Błatoń - Tumula, Stajer, Kaczmarczyk, Wowra (76. Malcher), Skowronek, Michalski (61. Drapacz), Pieczka (90. Siedlok), Wolicki (46. Kaczmarzyk), Suchiński, Buchała (72. Kwoska).

Żółte kartki: Buchała, Wolicki - Fizek, Rucki.

Czerwone kartki: Fizek, Rucki.