Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Nowa jakość szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Raciborzu

04.09.2019 17:58 | 0 komentarzy | adi

Współzawodnictwo, praca szkoleniowa wg. jednakowych, jasno określonych zasad, podniesienie poziomu gry i motywacji zawodników, którzy raz na pół roku będą mogli awansować do lepszego zespołu, wzmocnienie marki Unii Racibórz, bardziej racjonalne wykorzystanie miejskiej infrastruktury sportowej – to cele projektu szkolenia dzieci i młodzieży w raciborskich klubach piłkarskich, do którego przystępuje miasto Racibórz.

Nowa jakość szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży w Raciborzu
Marek Śledź, Dariusz Polowy i Marcin Wojnarowski na konferencji w UM Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorem wdrażanej koncepcji i koordynatorem tych działań jest Marek Śledź – ceniony szkoleniowiec, dyrektor akademii RKS Raków Częstochowa, wieloletni dyrektor akademii Lecha Poznań.

Podpisana dzisiaj umowa pomiędzy miastem, a Markiem Śledziem to początek wzorowanej na projekcie klubów filialnych współpracy, której efektem ma być ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w raciborskich klubach, popularyzacja piłki nożnej w mieście, a także wytyczenie i realizacja indywidualnych Ścieżek Rozwoju Piłkarskiego. Współpraca skupiać będzie się na trzech aspektach: organizacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym.

Pomysł i podstawy programu szkoleniowego Marka Śledzia konsultowane były podczas spotkań z przedstawicielami raciborskich klubów piłkarskich. I to od ich zaangażowania i jednomyślności w szkoleniu w dużej mierze zależy powodzenie realizacji tego projektu.

Pierwszy etap wdrażania projektu zaplanowany jest na okres od września do grudnia tego roku. To czas na spotkania organizacyjne, ustalenie zasad funkcjonowania w projekcie, hospitacje zajęć treningowych w wybranych klubach i realizację warsztatów praktycznych.

Pomysłodawcy chcą, by dzięki współpracy dzieci i młodzież prowadzona w raciborskich klubach, a dalej w Unii, grała na jak najwyższym poziomie rozgrywkowym. Celem jest budowanie lepszej piłki nożnej w Raciborzu.

UM Racibórz

Na facebookowym profilu Nowin przeprowadzaliśmy transmisję video z konferencji prezydenta Raciborza Dariusza Polowego i działaczy piłkarskich. Nowiny zadały pytania uczestnikom konferencji. Prezydenta Polowego pytały m.in. o spodziewany efekt nowego podejścia do szkolenia, a także o wydźwięk konferencji, na której wspiera się środowisko piłkarzy, a tydzień wcześniej doszło do protestu środowiska rodziców pływaków z SP15. Marka Śledzia spytaliśmy w jakim okresie można spodziewać się "plonów" zmian w systemie szkolenia młodzieży piłkarskiej z Raciborza.