Polonia Marklowice liderem "okręgówki" [ZDJĘCIA]

04.09.2019 21:01 | 16 komentarzy | kozz

W zaległym meczu V kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej Polonia Marklowice pokonała w Łaziskach miejscową Polonię 4:0. Dzięki wygranej wyprzedziła w tabeli Unię Turza Śląska lepszym bilansem bramkowym i to teraz Polonia z Marklowic lideruje w "okręgówce".

Dwie Polonie początkowo miały zmierzyć się 28 sierpnia. Mecz przełożono o tydzień. Zespół z Marklowic wiedział przed meczem, że zwycięstwo minimum dwoma bramkami da im prowadzenie w tabeli. Osiągnęli to już do przerwy prowadząc w Łaziskach. Po przerwie zawodnicy Polonii dołożyli kolejne dwa trafienia i lider po sześciu kolejkach stał się faktem. Zespół z Marklowic ma aktualnie tyle samo punktów co Unia Turza Śląska (16), ale ma o 3 gole strzelone więcej.

W następnym meczu Polonia jedzie do Świerklan, aby zmierzyć się z Fortecą będącą o jeden punkt za zespołem z Marklowic. Spotkanie zostanie rozegrane 8 września o godzinie 16:00.

Polonia Łaziska – Polonia Marklowice 0:4 (0:2)

Jarosław Pawelec x 2, Marcin Ośliźlok (karny), Mariusz Pietrzak.