Efektowne derby na remis [ZDJĘCIA]

07.09.2019 18:59 | 0 komentarzy | adi

Druga drużyna Górnika Zabrze zremisowała z Ruchem Chorzów 2:2. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu.

W drugiej drużynie Górnika pojawiło się kilku zawodników, którzy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu - w wyjściowej "11" wybiegli m.in. Dawid Kudła, Michał Koj czy też Szymon Matuszek. Wszystko co najlepsze w pierwszej połowie, wydarzyło się tuż przed przerwą. Po faulu Mateusza Lechowicza gospodarze otrzymali rzut karny, ale strzał Piotra Krawczyka świetnie obronił Kamil Lech. Chwilę później - już w doliczonym czasie gry - po złym wybiciu piłki przez obrońcę, uderzeniem pod poprzeczkę gola zdobył Mariusz Idzik.

Na początku drugiej połowy rezerwy Górnika otrzymały drugi rzut karny - tym razem do piłki podszedł Filip Bainović, który uderzył lepiej od Krawczyka i doprowadził do wyrównania. Niespełna 10 minut później zabrzanie już prowadzili - po uderzeniu z kilkunastu metrów Davida Kopacza. Odpowiedź "Niebieskich" była błyskawiczna - po centrze Idzika głową do wyrównania doprowadził Marcin Kowalski.

Kilkanaście minut przed końcem spotkania drugą żółtą kartkę otrzymał Dariusz Pawłowski i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. Goście nie wykorzystali gry w przewadze i derby zakończyły się podziałem punktów.

Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów 2:2 (0:1)

Bramki: Bainović 48. (k), Kopacz 57. - Idzik 45., Kowalski 58.

Górnik: Dawid Kudła (46. Paweł Krawczyk) - Dariusz Pawłowski, Aleksander Paluszek, Michał Koj, Bartłomiej Eizenchart, Adam Orn Arnarson (70. Dominik Skiba), Filip Bainović, Szymon Matuszek, David Kopacz (79. Mateusz Kulanek), Michał Rostkowski, Piotr Krawczyk (89. Dariusz Kamiński).

Ruch: Kamil Lech - Mateusz Lechowicz, Konrad Kasolik, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalski (90. Jakub Rudek) - Daniel Paszek (46. Mateusz Bartolewski), Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Podgórski (66. Mateusz Duchowski), Mateusz Winciersz - Mariusz Idzik.